Nepřehlédněte!

02.05.2018

Nález Ústavního soudu k zákazům kouření

Zveřejnil: Mgr. Lenka Šťastná Ph.D. | Poslední úprava: 02.05.2018

Skupina dvaceti senátorů reprezentovaná Jaroslavem Kuberou a Ivem Valentou z podstatné části neuspěla se svojí stížností k Ústavnímu soudu proti zákonu č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Dle nálezu Ústavního soudu nejsou části zákona týkající se kouření v restauracích a barech neúměrným zásahem do práv a svobod lidí, a tudíž ustanovení týkající se zákazu kouření ve vnitřním prostoru provozovny stravovacích služeb zůstává i nadále v platnosti.

V zákoně dojde ve vztahu k tabáku k této dílčí úpravě:

u §3 odstavce 2) písmena d) bude u zákazu prodeje tabákových výrobků odstraněno “převážně” na akcích určených pro osoby mladší 18 let, díky čemuž bude zákaz prodeje nově platit výhradně na akcích pro děti.

Bližší podrobnosti včetně plného znění nálezu Ústavního soudu je k dispozici zde: https://www.usoud.cz/aktualne/uplny-zakaz-koureni-ve-vnitrnim-prostoru-provozovny-stravovacich-sluzeb-zustava-zachova/

20. 4. dále proběhlo v Poslanecké sněmovně úvodní projednávání návrhu Marka Bendy a dalších na zmírnění nekuřáckého zákona. Diskuze v prvním čtení nebyla dokončena, projednávání tak bude pokračovat v druhé půli května.

 


Nahoru
*/ ?> Nález Ústavního soudu k zákazům kouření Ilustrační foto

  • Sdílet článek
  • Sdílet