Informace z adiktologie

31.12.2006

Vždy aktuálně s ADIKTOLOGIE.CZ

Zveřejnil: MUDr. Tomáš Zábranský Ph.D. | Poslední úprava: 31.12.2006

Server ADIKTOLOGIE.CZ pro své návštěvníky připravil několik možností, jak být vždy aktuálně informován o nejnovějších článcích, urgentních upozorněních (např. k výuce a kurzům) a o změnách na serveru obecně. K dispozici je buď každotýdenní odběr informací o novinkách emailem, nebo využití vysoce personalizované technologie RSS (really simple syndication).

Pro odběr novinek emailem je třeba se přihlásit (kliknutím na "Registrace"v černém obdélníku v pravém sloupci nebo ZDE). Po zadání vašich údajů zatrhněte okénko " Přihlášení k odběru novinek" v posledním řádku. Na email, který jste zadali, přijde potvrzovací zpráva s odkazem, na nějž je třeba kliknout a tak potvrdit svou existenci a srozumění s touto naší službou. Registrace umožňuje nejen emailový odběr týdenního souhrnu nadpisů a abstrakt nových článků na serveru (jsou zasílány vždy v noci z neděle na pondělí), ale také účast v diskusních fórech, hlasováních a podobně. Na registraci je rovněž vázán přístup do některých částí webu a/nebo stahování podkladů k výuce a dalších materiálů.

Pokud si z jakéhokoliv důvodu nepřejete být registrován a chcete jen odebírat novinky, stačí kliknout na odkaz "Newsletter" (pod registrací) a vložit pouze svůj email. Zde se můžete také od odběru týdenního přehledu odhlásit. I zde je nicméně třeba potvrdit svou existenci a ochotu odebírat novinky / záměr ukončit odběr kliknutím na odkaz v potvrzujícím mailu.

Vysoce efektivní alternativou k odběru novinek je využití technologie RSS (skutečně jednoduchá syndikace), která umožňuje být informován zároveň v reálném čase - tedy okamžitě poté, co se novinka na webu ADIKTOLOGIE.CZ objeví - a zároveň jen tehdy, kdy to uznáte sami za vhodné. K jejímu využití stačí použití nejnovější verze některého z obvyklých webových prohlížečů (Firefox, Opera, Safari, v krajním případě Internet Explorer nebo jiné). Při prohlížení libovolné stránky našeho serveru byste měli někde v nástrojové liště prohlížeče nebo v pravém rohu adresního řádku vidět ikonu RSS (buď písmeny, nebo jako logo - viz náhledy v galerii tohoto článku). Po kliknutí na ni se vám zobrazí seznam našich RSS kanálů - můžete se zcela jednoduše přihlásit k odběru upozornění na všechny články, studenti mohou omezit odběr jen na nové výukové materiály a oznámení o změnách ve výuce, čtenáři s výzkumným zaměřením se mohou nechat informovat jen o našem výzkumu, připravili jsme speciální RSS kanál pro novináře atd.

Pro náročnější uživatele jsou k dispozici i placené či zdarma distribuované verze speciálních čteček RSS kanálů, které nabízejí více funkcí a mohou se rovněž integrovat do webového prohlížeče či mailového klienta nebo fungovat jako samostatné aplikace. K dispozici jsou i čtečky RSS pro mobilní platformy Palm OS, Symbian, atd.


Nahoru
Vždy aktuálně s ADIKTOLOGIE.CZ Ilustrační foto

  • Sdílet článek
  • Sdílet