Nástroje pro hodnocení kurzů

13.09.2012

Evaluační dotazník pro hodnocení dlouhodobého vzdělávacího kurzu (1)

Zveřejnil: Mgr. Lucie Jurystová | Poslední úprava: 13.09.2012

Dotazník je určen k hodnocení vzdělávacího kurzu za pomoci udělení známky 1-5 s možností vyjádření se u některých otázek.

Poskytovatel: Pedagogicko-psychologická poradna České Budějovice

Popis

Dotazník je určen k hodnocení vzdělávacího kurzu za pomoci udělení známky 1-5 s možností vyjádření se u některých otázek.

Oblasti zaměření

Dotazník obsahuje několik tématických části. Na úvod frekventant vyjadřuje celkový dojem, druhá část se zabývá spokojeností s organizací kurzu (především komunikace před započetím kurzu, dále vstřícnost při řešení požadavků, vystupování organizátorů, ale také prostorové a materiální zajištění. Třetí část se věnuje práci lektora (srozumitelnost, poutavost, připravenost atp.). Další část dotazníku zjišťuje, jakým způsobem se účastník o kurzu dověděl. V neposlední řadě je poskytnut prostor pro návrh témat, která by účastník rád viděl v nabídce instituce, a pro další připomínky a podněty.

Populace: dospělí, frekventanti vzdělávacích kurzů

Délka a způsob administrace: max. 10 minut

Vyhodnocení

Vyhodnocení aritmetickým průměrem odpovědí, otevřené otázky – vyhodnocení výčtem, případně kategorizací.

Výhody

Časová nenáročnost, stručnost, rychlé vyhodnocení, pokrývá i další rozměry s kurzem související (organizace před započetím kurzu, odkud se účastníci o kurzu dověděli).

Omezení

Neposkytuje více prostoru pro slovní doplnění číselných odpovědí.

 

Vznik tohoto článku byl finančně podpořen projektem č. CZ.1.07/1.3.00/08.0205 ESF OP VK. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Nahoru
*/ ?> Evaluační dotazník pro hodnocení dlouhodobého vzdělávacího kurzu (1) Ilustrační foto

  • Sdílet článek
  • Sdílet