Kalendář akcí

19.04.2018

75. narozeniny LSD

Publisher: Mgr. Kateřina Svěcená Ph.D. | Last update: 11.04.2018

Beyond Psychedelics ve spolupráci s Českou psychedelickou společností a Magazínem Legalizace letos organizuje akci ku příležitosti oslavy objevu LSD. Cílem není nikoho nabádat ke konzumaci jakýchkoliv psychoaktivních látek. Informace sdělené na této akci mají pouze informativní charakter.

Dates

19.04.2018 - 19.04.2018

Venue

Továrna

Píše se datum 19. dubna 1943 Albert Hofmann si v laboratoři Sandozu aplikuje roztok diethylamidu kyseliny lysergové, notoricky známý jako LSD, které sám syntetizoval z námelových alkaloidů. Do hodiny po požití se dostavily vize, touha se smát a mírná paralýza. Nebyl schopný odcestovat sám domů, a tak požádal laboratorního technika o doprovod. Tento „trip“ absolvovali na kole. Hofmann vypověděl, že se vše zdálo pokroucené, a měl pocit, jakoby se nemohl pohnout z místa, i když jel opravdu rychle. Ale nejen to, dr. Hofmann uvádí i prožitek rozpadu ega a pocit vlastní smrti.

Tento den se do dějin později zapíše jako Bicycle day – den objevení mimořádných schopností látky LSD-25. Letos tomu bude 75 let.

 

Beyond Psychedelics ve spolupráci s Českou psychedelickou společností a Magazínem Legalizace letos organizuje akci ku příležitosti oslavy tohoto objevu.

Česká psychedelická společnost  Vás zve dne 19. dubna na symbolickou cyklojízdu a následně do Továrny, kde naváže odpoledním sympoziem o psychedelicích, diskuzí s aktivními účastníky psychedelického výzkumu v 60. letech, sdílením vlastních zážitků na LSD a afterparty.

Více informací se dozvíte na facebookové akci 75. narozeniny LSD.

Česká psychedelická společnost prohlašuje, že cílem není nikoho nabádat ke konzumaci jakýchkoliv psychoaktivních látek. Informace sdělené na této akci mají pouze informativní charakter.

Více informací na: https://czeps.org/75-narozeniny-lsd/


Top
*/ ?> 75. narozeniny LSD Articles illustrations

  • Share this article
  • Sdílet